Wasabi!

virselis Žaidimo statistika:
Boardgamegeek.com reitingo vieta: 416
Žaidėjų skaičius: 2-4
Žaidimo laikas: 30-45 min
Žanras: Maisto gaminimas, dėliojimas

Šį kartą jūsų dėmesiui stalo žaidimo „Wasabi!“ apžvalga. Jūs esate didžioji suši meistro mokinys ir laikote egzaminą. Kaip sėkmingai paruošti suši priklauso tik nuo jūsų ir tik nuo jūsų priklausys ar jūs pats tapsite suši meistru. Tokia įžanga, skamba gal kiek intriguojančiai, bet iš tikrųjų viskas labai paprasta.

Taigi, kaip supratote šiame žaidime gaminame sušius. Jie gaminami ingredientų korteles dedant ant žaidimo lentos. Kai vienoje horizontalioje arba vertikalioje eilėje atsiranda visi ingredientai nurodyti jūsų sušio recepte laikoma, kad jūs sušį pagaminote. O jei dar tie ingredientai išsidėstę tokia pat eile, kaip ir ant recepto, laikoma, kad jūs pagaminote suši „su stiliumi“ ir už tai duodami papildomi taškai – Wasabi kubelių pavidale.

Užpildytas žaidimo laukas

Užpildytas žaidimo laukas

Receptai žaidime yra įvairių sudėtingumų, iki sudėtingų, kuriam reikia net 5 ingredientų iki labai parastų, kuriam užtenka vos dviejų produktų. Atitinkamai skiriasi ir taškai duodami už to sušio pagaminimą. Be to ribojama ir sušių kiekis, kuriuos per žaidimą gali pagaminti žaidėjas: jis turi teisę pagaminti 1 penkių komponentų sušį, 2 keturių, 3 trijų ir 4 dviejų komponentų sušius. Patarimas būtų toks: pirma stenkitės gaminti sudėtingesnius sušius, kol dar yra erdvės lentoje.

Yra žaidime ir penkių rūšių veiksmo kortos. Vieną kortą gali pasiimti, kaip prizą užbaigus kokį receptą. Jos daro nemažą įtaką žaidimo strategijoje. Viena korta leidžia padėti ingredientą ant jau esančio lentoje ingrediento, kitą ingredientus sukeisti vietomis, trečia ant lentos padėti iš karto du ingredientus, ketvirta pašalinti nuo lentos kurį nors ingredientą ir penktoji leidžia blokuoti keturis laukelius lentoje plius duodanti korta sužaidusiam žaidėjui vieną wasabi kubelį (papildomas taškas).

Tai ką slepia kiekvienas žaidėjas už savo širmos

Tai ką slepia kiekvienas žaidėjas už savo širmos

Žaidimas baigiasi kai visas laukas užpildomas ingredientų kortelėmis arba kai kuris nors žaidėjas pagamina visus 10 sušių. Taigi taisyklės labai paprastos – taisyklių bukletas vos 4 puslapių, su piešiniais ir schemomis. Viso taisyklių teksto tiko vos gal koks 1,5 puslapio. Jis net pretenduoja tapti gana nuobodžiu, jei ne vienas dalykas. Tas dalykas puikus žaidimo išpildymas ir dizainas. Šiame dalyke „Wasabi!“ aplenkia daugelį žaidimų. Piešiniai nuostabūs, realistiški. Žiūrėdamas į ingredientų kortelę, taip ir įsivaizduoju save sėdinčiame kokiame japonų restorane. Pažaidus šį žaidimą taip ir užsinoriu kokio sušio. Žaidimo komponentuose pilna įvairių malonių smulkmenų: lėkštutės wasabi kubelių laikymui, meniu širmos, kuriuose galima susidėti savo receptus. Žodžio žaidimo komponentai ir išpildymas duoda ne vieną balą žaidimui.

Pats žaidimas gana ramus, taikingas. Nors konfrontacija gana nemaža. Aišku galima dėliotis komponentus kiekvienam savo kampe, bet tada žaidimas tampa ypač nuobodus. Bet jei susirenka žaidėjai, kurie nebijo pakaišioti vienas kitam pagalių, užverda tikrai įdomi kova.

Žaidimo išpildymas yra tiesiog puikus

Žaidimo išpildymas yra tiesiog puikus

Mano vertinimas ir trumpi komentarai:
Bendravimas su kitais žaidėjais: 6 – Žaidime vyksta kova dėl vietos žaidimo lauke. Reikia sekti priešininko veiksmus ir pasinaudoti jo jau padėtais ingredientais, savo sušio pagaminimui. Nauda dviguba: pats pasigamini, o priešininkas nebe.
Sėkmės ir strategijos santykis (%): 10/90 – Nors žaidimas labai paprastas, bėt sėkmės faktorius žaidime niekingai mažas. Gali pasisekti nebent tuo atveju, jeigu priešininkai labai jau netikėtai sėkmingai ant lentos išdėlios tau reikalingus ingredientus. Bet jų žaidime daug, tad tokia sėkmė mažai tikėtina.
Sudėtingumas – 4. Vienos trumpiausių žaidimo taisyklių, kiek teko matyt.
Bendras vertinimas – 6. Didelis pliusas žaidimui už jo išpildymą.

Kur įsigyti Lietuvoje?:
D6 – 109 Lt
Furor games – 104 Lt

1 Comment

Stalo žaidimas Wasabi!gruodžio 21st, 2009 at 22:53

[…] Straipsnis iš http://stalozaidimai.blogr.lt. Tiesioginė nuoroda […]

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos